Strona internetowa Komisji Europejskiej dotycząca EFRROW
1 2 3 4 5
„Aktywna społeczność przyszłością opolskiej wsi”- spotkanie liderów i uczestników Programu Odnowy Wsi z terenu LGD „Kraina Dinozaurów”
Środa, 4 Lipiec 2012 | Przeczytany 1459 razy | Eksportuj do PDF |

W dniu 30 czerwca 2012 roku w Wiejskim Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym w Staniszczach Małych odbyło się spotkanie liderów i uczestników programu Odnowy Wsi z terenu LGD „Kraina Dinozaurów” pt. „Aktywna społeczność przyszłością opolskiej wsi”.
Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie LGD Kraina Dinozaurów wraz ze Stowarzyszeniem Odnowa Wsi Staniszcze Małe i Stowarzyszeniem Odnowa Wsi Spórok. Było związane z obchodami XV rocznicy Programu Odnowy Wsi w woj. opolskim.

Z terenu działania LGD „Kraina Dinozaurów” z 7 gmin – członków Stowarzyszenia – Chrząstowice, Dobrodzień, Kolonowskie, Ozimek, Turawa, Zawadzkie, Zębowice - aż 45 wiosek bierze czynny udział w jego realizacji.
Na konferencji pojawili się liderzy programu z poszczególnych sołectw, koordynatorzy gminni, burmistrzowie, wójtowie, sołtysi oraz osoby działające w stowarzyszeniach na terenie swoich miejscowości. Spotkanie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego oraz Wojewody Opolskiego. Gościem konferencji był Członek Zarządu Województwa Opolskiego- Pan Antoni Konopka, który zaprezentował działania realizowane przez Samorząd Województwa Opolskiego w ramach Programu Odnowy Wsi oraz złożył wyrazy uznania i podziękowania działaczom lokalnych społeczności, dzięki którym jest realizowanych wiele ważnych i ciekawych inicjatyw.
Podczas spotkania zostały przedstawione również możliwości pozyskiwania środków za pośrednictwem Lokalnych Grup Działania na realizację oddolnych inicjatyw lokalnych społeczności. Zaprezentowane zostały także przez koordynatorów gminnych dokonania poszczególnych sołectw uczestniczących w Opolskim Programie Odnowy Wsi.
Kolejnym punktem programu było uroczyste otwarcie Alei Lipowej przy Wiejskim Centrum Kulturalno- Rekreacyjnym w Staniszczach Małych a później uczestnicy jubileuszowego spotkania wzięli udziału w imprezie plenerowej „Noc Świętojańska” tradycyjnie organizowanej co roku przez Stowarzyszenie Odnowy Wsi Staniszcze Małe.
W trakcie imprezy zaprezentowały się zespoły artystyczne z terenu LGD Kraina Dinozaurów oraz odbył się Międzygminny Turniej o puchar LEADER’a, w którym rywalizowały ze sobą drużyny składające się z przedstawicieli poszczególnych gmin.

Źródło: www.odnowawsi.eu

 

laur18

 puzle

wsk2

oww

oww

 

a2hm 2017ab

ws2015

lex2017

fs por2016

dp 2016

 

10 1 14

 

 kssnawss3a

oww

oww

Tytu strony

Ekspert Odpowiada

gazetas copy