Strona internetowa Komisji Europejskiej dotycząca EFRROW
1 2 3 4 5
O plonach nie zapominaj, w marcu siać zaczynaj, czyli: weź udział w wiosennych spotkaniach i szkoleniach
Wtorek, 1 Marzec 2016 | Przeczytany 969 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |

regio

Zmieniasz lub chcesz zmieniać na lepsze swoje otoczenie? Warto uczyć się i rozwijać, by robić to bardziej skutecznie. Już teraz zapisz się na spotkanie regionalne akcji Masz Głos, Masz Wybór – poznaj innych działaczy i działaczki oraz weź udział w szkoleniach. Zaproszeni są uczestnicy akcji i wszystkie zainteresowane osoby.

Czym są spotkania regionalne?
Spotkania regionalne są elementem akcji Masz Głos, Masz Wybór, otwartym dla wszystkich chętnych. Odbędą się w kilku miastach Polski. Podczas każdego z nich będzie można wziąć udział w szkoleniu - od prowadzenia diagnozy lokalnej, przez ewaluacje swoich działań, po omówienie instrumentów jakie posiadają mieszkańcy aby wpływać na kształt budżetu gminnego. Spotkania to jednak przede wszystkim okazja do poznania działaczy i działaczek z regionu czy z całej Polski. Nawet gdy osoby działające na rzecz swoich gmin czy miejscowości, mieszkają dziesiątki kilometrów od siebie, miewają te same problemy lub podobne pomysły na zmiany. Może komuś też trudno porozumieć się z władzami samorządowymi? Może gdzieś grupa osób wpadła na pomysł, jak wspólnymi siłami odnowić opuszczony budynek, by mógł służyć mieszkankom i mieszkańcom? Może ktoś ma gotowy projekt uchwały o inicjatywie lokalnej i chciałby się nim podzielić, a ktoś inny może zna procedury budżetu obywatelskiego? Warto spotkać się, by podzielić się doświadczeniami i pomysłami na działania. Na spotkaniach obecni będą także eksperci, otwarci na wszelkie bardziej specjalistyczne lub skomplikowane pytania. W każdym z nich wezmą udział także członkinie zespołu Masz Głos, Masz Wybór z Fundacji Batorego – dla uczestników i uczestniczek akcji jest to okazja, aby poznać zespół osobiście, dla osób spoza akcji – okazja, aby w bezpośredniej rozmowie dowiedzieć się, na czym akcja dokładnie polega.

Akcja Masz Głos, Masz Wybór
Od 2002 roku osoby, grupy i organizacje z całej Polski w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór starają się ulepszać otoczenie, w którym żyją. Uczestnicy akcji pracują nad wprowadzeniem budżetów obywatelskich, podejmują inicjatywy lokalne, namawiają radnych, by decyzje podejmowali wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami. Podczas każdej edycji kilkukrotnie spotykają się na spotkaniach regionalnych, aby wziąć udział w szkoleniach i wzajemnie się poznać. Każdą edycję akcji kończy uroczystość wręczenia nagród Super Samorząd – do tej pory wręczana była w Pałacu Prezydenckim! 

Jak zapisać się na spotkania regionalne?
Szczegółowe daty, miejsca i opisy spotkań znajdują się tutaj.
Wypełnij formularz zgłoszeniowy na spotkanie, znajdujący się pod tym linkiem.
 
Fundacja im. Stefana Batorego ul. Sapieżyńska 10a, 00-215 Warszawa, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   
Więcej o akcji przeczytasz na stronie www.maszglos.pl. Możesz tam przeczytać również o grupach biorących udział w akcji i o podejmowanych przez nie działaniach oraz znaleźć publikacje i materiały. Masz Głos, Masz Wybór zaprasza! Zapisz się do akcji, przyjedź na spotkanie i zacznij działać w swojej miejscowości! 
Zarówno udział w akcji, jak przyjazd na spotkania regionalne, są bezpłatne. Zwracamy także koszty dojazdu. 


Kontakt:
Zofia Nawrocka Fundacja im. Stefana Batorego program Masz Głos, Masz Wybór Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   tel. 22 536 02 62  

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

 

kultura l p

asos14 20

 puzle

wsk2

oww

oww

 

a2hm 2017ab

ws2015

lex2017

fs por2016

dp 2016

 

10 1 14

 

 kssnawss3a

oww

oww

Tytu strony

Ekspert Odpowiada

gazetas copy